JackTek CzechPort
info@czechport.cz

CzechPort

JackTek -> Manažerské reklce -> ..

Manažerské lekce

Pár manažerských lekcí od neznámého autora, které se docela hodí, neboť kromě firem, kde se krade voda a mlíko, jsou i takové, kde se to hemží všemi možnými managery, kteří nic neumí, nechtějí nic dělat, či stále lezou někomu do...

Lekce číslo 1:
Vrána si sedí na stromě a celé dny nic nedělá. Králíček uvidí vránu a ptá se jí:
"Můžu taky sedět jako ty a celé dny nic nedělat?"
Vrána odpověděla:
"Samozřejmě, proč ne."
A tak se králíček posadil na zem pod vránu a odpočíval. Zničeho nic se objevila liška, skočila na králíčka a sežrala ho.
Manažerská lekce:
Abys mohl jenom sedět a nic nedělat, musíš sedět hodně, hodně vysoko.

Lekce číslo 2:
Krocan si povídal s býkem. "Strašně rád bych se dostal až na vršek tohodle stromu," vzdychl krocan, "ale nemám na to dost sil."
"Podívej, já mám tasemnici?" odpověděl byk. "Je plná živin, zkus ji vytáhnout a sezobnout."
Krocan tedy strčil hlavu býkovi co nejhlouběji do zadku, vytáhl tasemnici a celou ji sezobl. Zjistil, že mu opravdu dodala dostatek energie, a tak vyletěl na vršek stromu. Brzy byl ovšem spatřen farmářem a ten ho sestřelil dolů ...
Manažerská lekce:
To, že lezeš velkému zvířeti do prdele, tě sice může dostat až na samý vršek, ale nepomůže ti se tam udržet.

Lekce číslo 3:
Malý ptáček letěl na zimu na jih. Byla taková zima, že ptáček zmrzl a spadl doprostřed pole. Zatímco tam tak ležel, šla kolem kráva a vykadila se přímo na ptáčka. Jak zmrzlý ptáček lečel v tom hovně, začal si uvědomovat, že to vlastně hřeje. Hovno ho začalo rozpouštět! Tak si tam ležel hezky v teple a samou radostí si začal prozpěvovat. Kolem však šla kočka, uslyšela ptačí zpěv a začala zjišťovat, odkud jde. Šla po zvuku a objevila ptáčka v hovně. Vyhrabala ho a sežrala.
Manažerská lekce:
1. Ne každý, kdo se na tebe vysere, je tvůj nepřítel.
2. Ne každý, kdo tě vytáhne ze sraček, je tvůj přítel.
3. A když už se dostaneš do pěkných sraček, aspoň drž hubu.

Lekce číslo 4:
Leze šnek lesem a přileze ke stromu. Začne na ten strom lézt. Deset let leze nahoru a v polovině jedenáctého roku, těsně pod vrcholkem, se něco stane a šnek spadne dolů.
Manažerská lekce:
Práce kvapná, málo platná.

Lekce číslo 5:
Plaval si takhle pětikilový kapr po rybníčku a potkal malého půlkilového kapříka, který ho uctivě pozdravil. Velký kapr ani neodpověděl a jen se mu namyšleně vysral na hlavu. Nevšiml si ale, že kolem náhodou plaval dvoumetrový sumec, který zrovna plaval za malým kaprem a kterého proud taky zasáhl. Velkého sumce to strašně naštvalo a rozbil velkému kaprovi hubu.
Manažerská lekce:
I když jsi velká ryba, nesmíš těm malým srát na hlavu. Nikdy nevíš, jestli za nimi nestojí větší ryba, než jsi ty.

Lekce číslo 6:
Vůdce vlčí smečky se pohádal s mladým vlkem a bili se na život a na smrt. Mladý vlk vůdce smečky přemohl a zabil. Aby smečce dokázal svoji sílu, tak ho navíc sežral. Starý vlk měl ale strašně dlouhé drápy a tak když se šel srát, strašně ho to škrábalo a bolelo.
Manažerská lekce:
Než si něco začneš se svým představeným, nejdříve se podívej, jak dlouhé má prsty. Čím delší prsty má, tím větší budeš mít problémy, až ho začneš srát.

Lekce číslo 7:
Manželka zrovna vystoupila ze sprchy a manžel se chystá sprchovat, když v tom zazní dole v hale zvonek. Manželka si přes sebe přehodí osušku a jde otevřít. Před dveřmi stojí soused Bob. Ješte dříve, než žena stačí otevřít ústa, Bob spustí: "Dám ti 800 dolarů, když si tu osušku na chvíli sundáš." Po krátkém rozmyšlení nechá žena osušku sklouznout a zůstane před Bobem jen v Evině rouše. Bob chvíli kouká, pak dá ženě 800 dolarů a odejde.
"Kdo to byl?", ptá se manžel, když se žena vrátí.
"Jenom Bob od vedle."
"To je fajn, že prišel. Dal ti těch 800 dolarů, které mi visí?"
Manažerská lekce:
Existuje-li důležitá informace ohledně budoucích zisků, je lépe riskovat a akcionářům to sdělit včas. Zamezíte tím možnému nepříjemnému odhalení v budoucnosti.

Lekce číslo 8:
Prodavač, pokladní a jejich šéf jdou společně na oběd. Cestou najdou starou lampu a když ji začnou otírat, objeví se džin: "Splním každému jedno přání," hřímá.
"Prvnímu mně, prvnímu mně, volají prodavač s pokladní."
"Přejte si," vyzve je džin.
"Chtěl bych být na Bahamách, řídit rychlý sportovní člun a nemít žádné starosti," říká prodavač. Puf - a prodavač je pryč.
"Chtěla bych se opalovat na Havaji se svým milým, nechat si dělat masáž a po ruce mít neustálý přísun pina coladas.", říká pokladní. Puf - a pokladní zmizí.
"Tak jste na řadě, ", obrátí se džin na manažera.
"Chci ty dva zpátky, než skončí polední přestávka," říká manažer.
Manažerská lekce:
Nechte svého šéfa, ať mluví první.

XHTML | CSS Copyright © CzechPort